2007-08-05

Pół ekstremalnie

Jak już wspominałem, postanowiłem użyć jakiejś metodologii. Pomyślałem o pewnych paradygmatach programowania ekstremalnego (funkcjonalne iteracje, deadline i otestowanie), ale nie będę z nich w pełni korzystał. Stąd będzie to raczej programowanie pół ekstremalne :P Oczywiście powinienem równocześnie stosować pewną bardzo mądrą metodologię:

  1. Zrób, żeby działało
  2. Zrób, żeby działało szybko

Nie zamierzam stosować do wszystkiego interface'ów jak ostatnim razem. Zastanawiam się nad jakąś biblioteką matematyczną (głównie macierze i wektory). Z ciekawszych, które na razie znalazłem mogę wymienić OpenGL Mathematics i Blitz++.

Teraz zajmuję się Sprite'ami. Chcę, póki co jako jedyną metodę, do renderingu zastosować dynamiczne VBO i pakowanie sprite'ów do jednej tekstury. Przydałby się nowy logger i inne użytki :P

Proszę wybaczyć chaotyczność posta, ale no cóż, to tak dodatkowo w celach czysto informacyjnych. Jak ukończę tą iterację to pewnie napiszę więcej szczegółów. No i może po następnej będę mógł pokazać sensowne screeny.
Dziękuję spaxowi za drobną koderską wskazówkę ;)

Hehe post nr 26

2 komentarz(y):

[19:16] <Anonymous TWOJ_STARY>

Fajnie ze cos tam w srodku sie porusza, szkoda ze wynikow namacalnych jeszcze nie ma.
Szkoda ze musze kontaktowac sie z toba przez twoj blog bo walnieta rodzinka W nie raczy odebrac telefonu.

 
[11:35] <Anonymous Reg>

"
1. Zrób, żeby działało
2. Zrób, żeby działało szybko
"

Z takim podejściem szybko będziesz musiał zaczynać kodowanie od nowa po raz czwarty. Optymalizacja to nie tylko sztuczki, to organizacja całego kodu zarówno w sensie składni C++ jak i algorytmów i struktur danych. Dlatego wg mnie trzeba o tym myśleć od początku.

 

Prześlij komentarz

« Główna