2007-10-20

Kodzić coś, cokolwiek

Tak oto minął kolejny miesiąc. Zabrałem się za kodowanie czegoś. Jakieś podstawy na OGRE. Generalnie to na razie zwykły drobny framework, tak żeby w ogóle nabrać jakiejś ogłady z silnikiem. Stwierdziłem z braku rozsądnych pomysłów na średnio prostą grę (ile to się nie ma pomysłów na średnio trudną ;)) zacznę od jakiegoś absolutnie prostego i szybkiego projektu w celach edukacyjnych. Potem może jeszcze jakiegoś shareware'a i może wtedy tą średniacką grę do wydania. Tak więc może od teraz częściej będę pisywał na blogu i w kodzie.

Polecam wszystkim bardzo fajny programik o nazwie Zim. Jest to lekka desktopowa (standalone) WYSIWYGowa wiki. Świetna do przeróżnych notatek, ma autozapis, prostą składnię i możliwość eksportu do HTML.

2 komentarz(y):

[22:47] <Anonymous Jacek Złydach, TeMPOraL>

Ostatnio tego typu aplikacje nabierają rozgłosu. Sam kilka dni temu zacząłem używać OneNote Microsoftu, a wcześniej używałem postawionego sobie prywatnie na zewnętrznym serwerze silnika MediaWiki. W Zim podoba mi się to, że ma coś, czego bardzo brakuje mi w OneNote - mianowicie edytor równań przy użyciu składni LaTeX.

Pozdrawiam!

 
[15:23] <Blogger Queight>

Heh, nawet nie zwróciłem uwagi, że jest dostępny ten edytor równań :)
W przygotowaniu jest mind-mapa do Zima :] Dodatkowo Zim używa czystych plików tekstowych, więc wszyscy są zadowoleni.

Choć i tak często, przynajmniej na gorąco, najlepsza jest kartka i coś do pisania. ;)

Pozdrawiam

 

Prześlij komentarz

« Główna